Koło Naukowe Wentylacji i Klimatyzacji działa przy Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (dawniej Inżynierii Środowiska) na Politechnice Warszawskiej.

Głównym celem naszego Koła jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy zdobytej na studiach. Przedmiotem naszego zainteresowania są zagadnienia związane z tematyką wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa.

 

Historia

kwiklogo
Stare logo

Działalność Koła rozpoczęła się w roku 1993 z inicjatywy studentów. Do naszych największych sukcesów należy zorganizowanie w 2005 roku Forum ”Energia, Środowisko, Oszczędność w Budownictwie- Pokaż Co Potrafisz!” połączone z targami firm branżowych. Patronat objęło Ministerstwo Infrastruktury wraz z Narodową Agencją Poszanowania Energii oraz pismo Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej i Grzewczej ”Polski Instalator’ ‘. W Forum wzięło także udział kilka największych firm światowych z branży grzewczej i wentylacyjnej, które znacząco przyczyniły się do zainteresowania naszą imprezą. Była to okazja, by propagować nowoczesne sposoby termomodernizacji oraz upowszechniać wiedzę na temat niekonwencjonalnych źródeł energii.

dn7
Członkowie Koła w Danii

Co roku studenci naszego koła pomagają w organizacji i prowadzeniu targów ”Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja” Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Dodatkowo włączamy się w pomoc organizowania konferencji na naszym Wydziale czy zwiedzania przez studentów różnych firm przemysłowych czy branżowych.

Zarząd

Prezes: Melania Kotruchow
Wiceprezes: Karolina Kowal
Sekretarz: Karolina Sowińska
Skarbnik: Dagmara Ćwiek

Opiekun naukowy:

zdjeciedr inż. Piotr Ziętek

Zakład Klimatyzacji i Ogrzewnictwa WIBHIiŚ

pokój 230

piotr.zietek@is.pw.edu.pl